Польща пояснила, чому не забрала Орден Білого Орла у Беніто Муссоліні, Катерини ІІ та Ґергарда Шредера.

У канцелярії президента Польщі Кароля Навроцького відповіли на реакцію його українського колеги Володимира Зеленського на відкликання Ордену Білого Орла.

Те, що такий орден залишається у ексканцлера Німеччини Ґергарда Шредера, можна пояснити тим, що він «ніколи настільки відкрито не ображав польську націю, як це зробив президент України, хоча його робота на путінську Росію справді заслуговує осуду як така, що шкодить Польщі та Європі», написала міністерка канцелярії президента Польщі Агнешка Єнджак.

Орден Білого Орла також не можна відкликати у людей, які померли, – так Єнджак аргументує його наявність у італійського диктатора часів Другої світової війни Беніто Муссоліні та російської цариці Катерини Другої.

Чиновниця порівняла бійців УПА з німецькими підрозділами СС, які були офіційно засуджені як воєнні злочинці трибуналом у Нюрнберзі.

«За правління Шредера в Німеччині не зводили жодних пам’ятників на честь Гітлера чи Гіммлера. Жодна частина Бундесверу не була названа на честь «героїв СС», – додала Єнджак.

«Суть справи полягає в навмисній образі з боку українського лідера нації, яка за останні чотири роки виявилася найкращим другом України. Не шанують убивць предків тих, хто допоміг тобі, коли йшлося про життя чи смерть. Коли тобі простягають руку допомоги, а ти охоче її хапаєш, потім не ображаєш того, хто допоміг. Скажімо прямо: президент Навроцький відкликав орден, а не руку. Ми підтримуємо Україну, але не дозволимо себе ображати», – резюмувала польська чиновниця.

Відповідь абсолютно формальна. І, як бачите, конфлікт не згас і нікуди не дівся. Поляки підіймають градус ворожнечі. Якщо не почати активні комунікації та не залучити “дорослих” переговорників, то ситуація буде лише погіршуватися та тішити тих, хто паразитує у Польщі на цій темі. А ще тут важливо припинити хвилю агресивних заяв з Варшави, але самостійно Україна це зробити не може. При цьому залишається відкритим питання, хто буде налагоджувати відносини з нашого боку? Бо дипломати, які б повинні були цим опікуватися, здали свої нагороди у корпоративному флешмобі та цим винесли себе з потенційних кандидатів на переговорників. Голова ОП так само. Тому цікаво, хто ж цим буде опікуватися. Але варіанти є. Головне, щоб результат був.

Першоджерело: https://t.me/BerezaJuice/66008